Як доглядати за зимовим одягом: секрети довговічності
Зимовий чоловічий одяг вимагає до себе акуратного ставлення та дбайливого догляду. Речі для холодного сезону виготовлені з натуральних та делікатних матеріалів. Правильний догляд за зимовим одягом - запорука її довговічності та збереження презентабельного вигляду. Тому важливо розібратися — як прати та чистити, сушити та зберігати зимовий одяг, щоб він зберіг свою функціональність та привабливість.
Як прати зимові речі, щоб вони не втратили своєї функціональності?
Прання та чищення - обов'язковий і регулярний ритуал з догляду за будь-яким одягом. Необхідно відповідально підійти до цього питання, щоб зберегти її функціональність. Неправильний режим прання, температура води, використання непридатних пральних засобів, що чистять, можуть зашкодити матеріалу виробу, і воно втратить свою привабливість. Рекомендуємо дотримуватися кількох ключових порад перед пранням одягу:
- Уважно вивчіть бирку на виробі. Виробники вказують точні рекомендації щодо догляду.
- Сортуйте одяг за типом матеріалів та кольором, щоб не зіпсувати речі, які потребують різних умов чищення.
Правильне прання зимових светрів та костюмів
Зимові светри, кофти та гольфи мають у складі тканини шерсть, кашемір, ангору. Ці матеріали можуть осісти за високої температури води. Також вони не переносять відбілювачі та агресивні миючі засоби. Віддайте перевагу рідким засобам та капсулам для делікатних тканин. Також не забувайте використовувати ополіскувачі, які пом'якшують шерсть та нівелюють неприємні наслідки – «колючість» таких виробів.
Використовуйте делікатний режим у машині-автоматі при температурі води до 30°C і мінімальних обертах віджиму. Чим вищий відсоток натуральних волокон у виробі, тим нижчою має бути температура. 100% натуральний склад - t води не вище 30 ° C. Сушіть светри та кофти в горизонтальному положенні за кімнатної температури.
Для трикотажних костюмів, штанів та худорлявості на флісовій основі також вибирайте делікатний режим з тією ж температурою води. Нюанс для одягу на флісі — він має бути вивернутий навпроти. Це потрібно для запобігання утворенню катишок на утеплювачі та збереження його функціональності.
Рекомендації, як чистити зимове пальто
Чищення пальто залежить від виду його матеріалу:
- Для чищення кашемірових та вовняних пальт підходить лише сухе чищення за допомогою спеціальних клейких валиків та м'якої щітки при легких забрудненнях. Відмінна альтернатива пранню – пароочисник, який підтримує чистоту та красу матеріалу. При сильних забрудненнях та складних п'ятах пальто краще віддати у хімчистку.
- Пальто із синтетики можна прати в машині-автомат на делікатному режимі та при t води до 30°C. Головне - вивернути його навиворіт і використовувати спеціальний мішок для прання. Це дозволяє зберегти в цілісності фурнітуру виробу.
За наявності хутряного оздоблення на пальто, використовуйте послуги хімчистки - щоб уникнути пошкоджень та зберегти презентабельність ворсу.
Як випрати пуховик, щоб зберегти його форму?
Пуховики часто бувають виконані із синтетичних матеріалів, які легкі у догляді та добре очищаються вологим методом. Однак, зимові куртки мають утеплювач, який може скомкатися і втратити свої практичні властивості після прання.
Головне завдання – рівномірний розподіл утеплювача. Для цього додайте спеціальні м'ячики до барабана машини-автомат. Температурний режим вибирайте, як зазначено на бирці. Часто це t води до 40°C. Сушіть куртки, що мають утеплювач, строго горизонтально, щоб зберегти однаковий обсяг виробу по всій поверхні. Після сушіння збийте куртку руками за типом подушки, щоб розпушити утеплювач.
Важливо! Пуховики та плащі, виконані з екошкіри та натуральної шкіри, замші та матеріалів з ворсом не рекомендується прати. Використовуйте вологу мікрофібру для очищення легких забруднень. Чистіть пароочисником або віддайте в хімчистку при складних плямах відповідно.
Відновлення зимового одягу після прання
Згодом будь-яка річ втрачає свою привабливість та функціональність. Пальто можуть втратити форму, светри можуть дати усадку, а утеплювач у пуховиках сильно зім'ятись і втратити свою теплозбережність. Дотримуйтесь корисних порад щодо збереження форми та функціональності зимового одягу:
- Вовняні та кашемірові речі, які дали усадку, опустіть у прохолодну воду з кондиціонером. Злегка розтягуйте матеріал і залиште вологим сушитися в горизонтальному вигляді. Періодично розтягуйте виріб, але без старанності. В іншому випадку річ поверне свої розміри, але виглядатиме неакуратно.
- Якщо флісовий утеплювач скочується, використовуйте пароочисник і прочешіть утеплювач м'якою щіткою по всій поверхні одягу.
- Якщо навіть після використання спеціальних м'ячиків, утеплювач у пуховику зім'явся, розпушіть його хлопушкою для килимів. При щільних грудках краще віддати річ у швейну майстерню: фахівець розкриє в потрібних місцях підкладки куртки і розпушить грудки руками.
Не забувайте – проблему легше запобігти, ніж вирішити. Тому дотримуйтесь інструкції на бирці вироби, і воно довго вас радуватиме своїм виглядом.
Як правильно зберігати зимові речі: корисні поради
Зберігання – важливий етап у догляді за одягом. Використовуйте корисні поради щодо зберігання одягу в шафі:
- Завжди зберігайте одяг у сухому та чистому вигляді.
- Використовуйте вакуумні чохли для синтетичного та тканинні для натурального верхнього одягу, щоб зберегти фактуру виробів.
- Розставляйте у шафі спеціальні ароматичні саші для одягу із натуральних тканин. Це потрібно, щоб захистити речі від поїдання міллю та запобігання появі неприємних запахів. Натуральні тканини сильно поглинають сторонні аромати.
- Светри та кофти з вовни та ангори, штани та костюми на флісі, зберігайте на полицях у гардеробі та тільки у складеному вигляді. Це потрібно, щоб уникнути деформації речей. Також, щоб не було заломів та некрасивих зморшок на тканинах – не складайте зверху важкі речі (наприклад, джинси).
- Кашемірові пальта та пуховики зберігайте на м'яких плічках вертикально та застебнутими, щоб речі не деформувалися.
Як бачимо, зимовий одяг вимагає дбайливого догляду з делікатним чищенням та пранням, акуратним зберіганням. Прислухайтеся до рекомендацій, і ваші речі прослужать вам багато сезонів, зберігаючи свій привабливий зовнішній вигляд та функціональні властивості.