Як правильно заправляти сорочку
Як правильно заправляти сорочку
Навіщо вчитися дорослим чоловікам заправляти сорочку в штани, якщо цьому вчать батьки ще у дитинстві? На перший погляд, ви маєте рацію. Але зупиніться та озирніться навколо, зверніть увагу на заправлені сорочки своїх друзів чи колег. Хтось схожий на парашутиста, який незручно запхав свою сорочку в штани. Інші кожні 5 хвилин поправляють і знову заправляють сорочку, яка постійно вилазить зі штанів. Не виключено, що у вас теж бувають ситуації, коли сорочка звичайного крою (не slim-fit) час від часу стовбурчиться в поясі, доставляючи масу неприємних відчуттів.
Пропонуємо навчитися заправляти сорочку в штани або джинси так, щоб вона довго не вилазила і не стовбичилася. У нас є кілька порад, наслідуючи які можна буде легко позбутися незручних відчуттів і надовго забути про проблеми з «парашутними» сорочками.
Які сорочки заправляються, а які - ні
Є 3 види подола у сорочок:
- Сорочка з рівним подолом (нижня частина не змінюється по висоті і в неї немає розрізів);
- Сорочка з рівними вирізами з боків (при цьому немає перепаду по висоті передньої та задньої частини);
- Сорочка з вирізами, при цьому задня частина більша за передню.
Перший та другий вид сорочок можна не заправляти, а останній заправляти необхідно завжди. Усе це стосується класичної сорочки.
Що ще потрібно або ні заправляти?
- Майка - повинна бути завжди заправлена, якщо зверху одягнена сорочка. Інша справа, коли майка носиться окремо, або ви одягнені у casual стилі.
- Футболка - тут найбільше розбіжностей, можна заправляти, а можна не заправляти. Наприклад, короткі футболки, що облягають, можна заправляти в чиноси, особливо якщо у вас на поясі ремінь з цікавою пряжкою. Але майте на увазі, залежно від стилю та форми футболки, деякі зовсім недоречно заправляти.
- Поло можна заправляти, а можна ні. Гравці у гольф заправляють сорочку-поло, щоб вона не заважала грати. З іншого боку, сидячи в офісі, можна не заправляти поло. Існує стереотип, що заправляють поло лише старші люди. Насправді немає жодного правила, щоб цього не міг зробити молодий хлопець.
- Лляні сорочки - зазвичай не заправляються, але якщо вона досить облягаюча, то можна зробити виняток.
- "Гавайські" сорочки – ці та будь-які інші сорочки з яскравим принтом не заправляються, незалежно від того, який у них поділ.
- Водолазка - коли ви надягаєте її під спортивну куртку або піджак, її потрібно заправляти, щоб пряжка ременя була видна. А якщо ви вирішили надіти водолазку просто так, нічим не прикриваючи її, то краще залишити її незаправленою.
Як правильно заправляти сорочку в штани чи джинси
Добре заправлену сорочку видно одразу. Ось деякі критерії, на які слід звернути увагу.
- У вас не повинно бути зайвих складок.
- Лінії торсу повинні добре проглядатися.
- Не повинно бути паршутоподібних складок навколо пояса.
- Лінія застебнутих гудзиків сорочки повинна бути врівень ширинки штанів і бляшки ременя. Таким чином, ви підкреслите правильність пропорцій тіла.
Всі ці деталі характеризують вас як акуратну або неохайну людину. Навіть якщо ви чистюля і педант, але з погано заправленою сорочкою ви матимете вигляд нечупари.
Ви великої комплекції чоловік і маєте живіт? Сорочка повинна бути спереду без складок і "парашутів". Згоден, це складно, але можливо. Цьому ми й навчатимемося. Єдина тонкість – вибирайте лише довгі сорочки, щоб вони не вилазили з-під пояса.
Спосіб №1. Базовий
Базовий спосіб є елементарною послідовністю заправки нижньої білизни, сорочки і застебнутих штанів. Невідомо, чи залишилися люди, які заправляють сорочку із уже застебнутими штанами. Про всяк випадок, зробимо на цьому акцент.
Як заправити сорочку базовим способом:
- Одягніть майку (якщо носите).
- Надягніть сорочку і застебніть всі гудзики.
- Надягніть штани або джинси, акуратно поправляючи передню сторону сорочки.
- Застебніть штани та ремінь (якщо носите).
Думаю, так заправляють сорочку 90% чоловіків, тому Америку ми вам не відкрили. Зауважимо, що цей спосіб працює лише у разі добре підібраної сорочки, яка щільно сидить у талії.
Спосіб №2. Базовий +
Суть даного методу полягає в наступному: заправляти майку у боксери, перед тим як заправляти сорочку у штани. На перший погляд різниці з першим способом начебто й немає, проте сорочка триматиметься краще. Хоча цей спосіб досить ефективний, він може бути не дуже зручним, якщо ви носите плавки, а не боксери. Та й майка може бути зроблена з товстої тканини. Цей спосіб не для всіх, проте візьміть собі на замітку.
Спосіб №3. Армійський
Цим способом прийнято заправляти формені сорочки у силових структурах. Армійський спосіб допомагає позбутися надлишків тканини в талії. Навіть якщо ваша сорочка не зовсім щільно сидить на вас, цей спосіб допоможе вирішити проблему. Суть у тому, що надмірна тканина складається в одну-дві акуратні вертикальні складки, які фіксуються в поясі за допомогою штанів та ременя. Отже, насамперед подивіться на схему, подану нижче. Зверніть увагу, що з боків є невеликі складки, які забирають зайві шматки сорочки.
Як заправити сорочку по-армійськи:
- Одягніть майку (якщо носите).
- Надягніть сорочку і застебніть всі гудзики.
- Надягніть штани або джинси, але залиште їх розстебнутими. Приготуйтеся швидко застебнути їх поверх сорочки, як тільки будуть готові акуратні складки.
- Візьміть кожен із бічних швів сорочки між великими та вказівними пальцями. Натягніть тканину вниз.
- Складіть шви назад, зробивши по одній вертикальній складці з кожного боку. (Декому зручніше спочатку скласти одну складку і притиснути її ременем, потім скласти другу.) Можна натягнути тканину так, щоб спереду сорочка виглядала абсолютно гладкою.
- Зафіксуйте складки в такому положенні, застібнувши штани. Так, потрібно акуратно відпустити шви до подолу сорочки, щоб вони не змістилися, а також акуратно застебнути штани. Згодом це доводиться до автоматизму.
- Перевірте, чи все вийшло.
Залежно від того, як багато було зайвої тканини, складки можуть простягтися від стегна до пахви. Але, думаю, ви вже точно не купите сорочку, що явно перевищує ваш розмір. Якщо розмір сорочки був близький до вашого, і ви правильно сховали зайву тканину описаним способом, акуратні вертикальні складки трохи виглядатимуть на стегнах. Це в кілька разів краще, ніж якби ваша сорочка сиділа міхуром або була пом'ята в області попереку.
Як ще можна утримати сорочку на місці?
У продажу іноді трапляються спеціальні підтяжки для сорочок. Раніше вони активно використовувалися чоловіками, а зараз незаслужено забуті. Такі підтяжки кріпляться кінцями до шкарпеток та подолу сорочки. Таким чином, ви вбиваєте відразу 2 зайців:
- ваші шкарпетки завжди будуть рівними і не складуться гармошкою;
- сорочка ніколи не вилізе з штанів і не буде стирчати на всі боки.
Єдиним недоліком буде дискомфорт у ногах під час присідання або ходьби. Ви завжди відчуватимете зайві гумки на ногах.
Як заправити сорочку в стилі casual
У неформальній обстановці та у повсякденному одязі є свої плюси. Одним із них є можливість стильно заправити сорочку. Розглянемо 2 цікаві способи.
Заправити лише наполовину. Суть даного методу полягає у вільно спадаючій лівій або правій частині сорочки. При цьому задня частина має бути заправлена. Цей метод виглядає дуже цікаво, але вимагає хорошого почуття стилю. Перш ніж вийти на вулицю, подивіться в дзеркало і тверезо оцініть свій вигляд.
Заправити лише спереду. Ще один casual варіант - заправити сорочку тільки спереду, але залишити не заправленою ззаду. Цей метод підійде всім і кожному. Єдине, підберіть ремінь і пряжку цікавіше, тому що він кидатиметься всім в очі.