Поради щодо догляду за шкіряним взуттям для тривалого служіння
Шкіряне взуття — практичний та елегантний елемент гардеробу. Вона відрізняється комфортом, здатністю підлаштовуватися під стопу, презентабельністю, повітропроникністю та гігроскопічністю — що важливо для збереження здоров'я ніг. При правильному догляді може прослужити довгі роки, зберігаючи бездоганний вигляд.
Як продовжити термін служби взуття зі шкіри?
При правильному догляді та зберіганні вироби зі шкіри радуватимуть вас довгі роки зручністю та функціональністю. Регулярне чищення, живлення захисними засобами та полірування дозволяють уникнути тріщин та заломів на матеріалі. Правильне зберігання та сушіння допомагають запобігти деформації, потраплянню всередину зайвої вологи, захистити від частинок пилу та легких забруднень.
Чищення шкіряного взуття: поради для збереження доглянутого вигляду
Важливий етап у догляді — обов'язкове чищення шкіряного взуття від забруднень. Рекомендуємо дотримуватися кількох простих правил очищення:
-
Спочатку очистіть сухою серветкою з мікрофібри або абразивною губкою - при сильному забрудненні.
-
Далі приступіть до вологого очищення. На цьому моменті важливо не перестаратися з використанням води. Шкіряний матеріал має пори та швидко вбирає зайву вологу, що може надалі привести до його деформації та огрубіння. Тому використовуйте слабкий мильний розчин, змочіть мікрофібру і протріть виріб. Після цього промокніть сухою серветкою, щоб видалити зайву вологу.
-
Для видалення складних плям використовуйте спеціальні засоби для догляду за шкіряним взуттям. Це може бути абсорбуючий піна або спрей.
-
Якщо взуття намокло від дощової погоди та попадання води всередину, використовуйте спеціальний пристрій для сушіння. Сушіть взуття без устілок та шнурків, якщо вони виймаються. Уникайте сушіння на батареях (конвекторах та радіаторах), біля камінів та інших нагрівальних елементів або побутових опалювальних приладів.
Важливо! Очищати шкіру краще одразу після забруднення, а не перед наступним використанням. Вона має пори, а тому досить вразлива до вологи та забруднення, які можуть глибоко проникнути в матеріал. Це призведе до того, що далі буде важко позбутися складних і застарілих плям.
Правильне зберігання шкіряного взуття - запорука її довговічності
Важливим етапом є правильне зберігання. Це дозволяє уникнути деформації та пошкодження матеріалу у вигляді тріщин, заломів та зморшок. Ключові правила зберігання:
-
Використання формоутримувачів — колодок, які допомагають підтримувати форму.
-
Дотримуйтесь правильного та однакового температурного режиму під час зберігання. Шкіра чутлива до перепадів температури та вогкості. Краще зберігати вироби з неї в сухому приміщенні або в комодах-взуттях з дерев'яних матеріалів, де є повітропроникність та відведення зайвої вологи. Також підтримувати необхідний рівень гігроскопічності допоможуть спеціальні мішечки з абсорбуючим силікагелем. Не забувайте про положення взуття. Вона має бути розміщена горизонтально або під кутом і обов'язково підошвою вниз. Інакше не уникнути деформації.
-
Використовуйте тканинні органайзери. Вони запобігають попаданню пилу та забруднень на вироби при тривалому зберіганні.
Дотримуйтесь цих рекомендацій, і ваше взуття матиме відмінний стан не один сезон.
Як повернути блиск шкіряного взуття: правильно вибираємо засоби догляду
Будь-яке взуття поступово втрачає свою презентабельність за рахунок природного зносу. Але, правильно підібрані і регулярно використовувані креми, поліролі, спреї та гелі здатні продовжити термін її функціональності та красивого зовнішнього вигляду.
Використовуйте поради щодо вибору доглядових засобів, щоб повернути блиск шкіряним виробам:
-
Спеціальний прозорий крем з маслами живить шкіру та пом'якшують. Це позитивно впливає і на комфорт під час експлуатації взуття.
-
При легких подряпинах і невеликих заломах впорається засіб у вигляді взуттєвої рідкої фарби.
-
Водовідштовхувальна поліроль у вигляді спрею чи гелю полірують вироби до блиску. Створюють невидимий бар'єр як плівки для захисту шкіри від вологи в дощові дні.
-
Кольоровий крем з воском у складі виконує потрійну функцію — живить матеріал, підтримує яскравість кольору та полірує. Вибирайте засоби зі спеціальним м'яким аплікатором-щіткою для акуратного полірування.
Важливо! Використовуйте ці засоби лише на попередньо очищеному та сухому виробі.
Догляд вимагає регулярності, акуратності та застосування спеціальних доглядових засобів. Щоб зберегти гарний зовнішній вигляд та продовжити термін експлуатації шкіряних виробів, дотримуйтесь корисних порад та рекомендацій. І ваше взуття радуватиме вас комфортом та функціональністю багато років.