По промокоду nolimits знижка -10% , (тільки для зареєстрованих клієнтів). Кількість використань одним клієнтом - необмежена
Інтернет-магазин одягу / Новини AGER /
Все, що ви повинні знати про чоловічі кардигани
Все, що ви повинні знати про чоловічі кардигани

Все, що ви повинні знати про чоловічі кардигани

Все, що ви повинні знати про чоловічі кардигани

Коли з'явився перший кардиган – історія появи

Кардигани твердо увійшли до гардеробів аристократичної знаті в 19 столітті. Популярність вони заслужили після того, як під час Кримської війни їх почав використовувати британський воєначальник Джеймс Томас Брюденелл, сьомий граф Кардіган. Будучи відомим денді, він вважав, що він та його військо мають виглядати бездоганно у будь-якій ситуації. Командир та його солдати під час військових дій одягали під мундир теплі в'язані вовняні кофти, які застібалися попереду і не мали коміра. Кофта не була видна з-під форми, солдати були захищені від холоду і зберігали належний вигляд обмундирування. Після закінчення війни такий вид одягу назвали ім'ям графа-воєначальника, але правда перша згадка кофти на ґудзиках як «кардигана» зустрічається вже після смерті Джеймса Брюденелла.

Класичний кардиган

Класичний кардиган - це в'язаний виріб з глибоким V-подібним вирізом без коміра та застібкою по всій довжині. Може бути вільним або приталеним, довжиною до талії або стегна. Такий кардиган вважається базовим елементом гардеробу і виготовляється з вовни чорного, бежевого, коричневого, темно-синього, гірчичного або сірого кольорів.
Сучасні моделі кардиганів
Сучасні моделі чоловічих кардиганів досить далекі від класичних. Вони можуть бути виконані з вовни, шовку, бавовни, поліаміду, віскози, акрилу, кашеміру. Лінія плеча трохи або сильно спущена. Дизайнери прикрашають сучасні кардигани різними принтами, візерунками, декоративними ґудзиками та іншими елементами.
Як носити кольоровий кардиган
Різні візерунки та яскраві кольори - відмінні ознаки трендового кардигану, розрахованого на чоловіків, які не бояться експериментувати з власним стилем. Кольорові кардигани та кардигани з принтом часто з'являються і в колекціях дизайнерів чоловічого одягу – причому багато з них легко увійшли до повсякденного життя.
Увага! Загальне постійне правило для носіння кольорових кардиганів - чим яскравіше кардиган, тим нейтральніше повинні бути інші елементи ансамблю. Це означає, що під кардиган яскравого кольору краще одягати нейтрального кольору футболку чи сорочку та однотонні джинси.
Чоловічий кардиган: цікаві деталі
 
Буває, що кардиган майже повністю імітує піджак, особливо двобортний. Два ряди ґудзиків на чоловічому кардигані роблять його ще стильнішою річчю.
 
Кардиган a la сорочка є тонким кардиганом з вирізом під горло і відкладним коміром.
 
Скошена планка застібки теж є цікавою деталлю у чоловічому кардигані. Застібка-блискавка, розташована під нахилом, робить кардиган близьким родичем косухи. Ґудзики на скошеній планці виділяють власника такого кардигану з натовпу.
 
Трапляються чоловічі кардигани зовсім без застібки. Підлоги такого кардигану виглядають як водоспад. Незвичайний, але дуже привабливий фасон для чоловічої моди. Власник подібного кардигану точно не залишиться в тіні. Прийнятний у поєднанні з широкими джинсами, які додадуть мужності. 
 

Кому носити?

Кардигани підходять всім чоловікам з будь-яким типом фігури, а жінки знаходять вельми привабливими представників сильної статі, які віддають перевагу цьому предмету одягу. Багатошаровість створювана кардиганом в комплекті з сорочкою або футболкою, легко приховає недоліки занадто худої статури, додавши об'єму.

Також правильно підібраний кардиган допоможе приховати недоліки за наявності зайвої ваги. Може легко приховати набрані кілограми та небажані складки.

Сучасні дизайнери створюють безліч колекцій із присутністю кардиганів. Розробляються лінії, розраховані на молодь, а є спеціально для дорослих солідних чоловіків. Тому спокійно можете носити кардиган і в 20, і в 40, і в 60 років і виглядати при цьому солідно та модно. 

З чим носити?

Чоловічий кардиган є універсальною річчю, що підійде до будь-якого стилю. Його можна одягати як поверх одягу, і на голе тіло.

Кардиган ідеально підходить до джинсів і сорочок-поло або футболок. Також чудово поєднується з класичними брюками і сорочками, тому легко може стати альтернативним варіантом суворого костюма в офісі. Можна використовувати як заміну жилетки, надягаючи під піджак, головне не забути про краватку. Завжди актуальне поєднання об'ємного в'язаного кардигану та білої футболки.

Де носити?

Принадність їх у тому, що вони доречні майже будь-яких ситуацій.

Кардиган незамінний на заходах, що не вимагають парадної форми одягу, його зручно вдягнути і в родинному колі, і на побачення, і на прогулянку, і взяти з собою в заміську поїздку.

У кардигані, що відповідає останнім вимогам моди, не соромно з'явитися на будь-якій модній вечірці.

Як обрати?

Спочатку слід визначитися з чим і куди ви плануєте носити кардиган. Якщо плануєте поєднувати його з брюками і сорочкою, слід зупинити свій вибір на класичних моделях позбавлених зайвих деталей і прикрас. Для повсякденного носіння в неформальній обстановці можна купити кардиган будь-якого яскравого забарвлення з модними принтами та прикрасами. 

Рукав. При примірюванні виробу зверніть особливу увагу на довжину рукава: нижній край манжета рукава повинен закривати кісточку на зап'ясті.

Ширина. Кардиган ні в якому разі не повинен вас сильно облягати (пам'ятайте про те, що повинен залишатися запас для сорочки або футболки). Виріб повинен м'яко обтікати вашу фігуру, підкреслюючи ширину плечей.

Довжина. При розтегнутому нижньому гудзику ваш кардиган повинен закривати поясний ремінь, але при цьому обов'язково бути вище задніх кишень штанів.

Колір. При виборі кольору важливо врахувати сезон, у який він носитиметься. У зимовий період для офісу необхідно вибирати приглушені класичні кольори: чорний, темно-синій, коричневий чи сірий. Весняно-літній офісний стиль можна урізноманітнити бежевим, червоно-коричневим, жовто-коричневим або темно-бордовим кардиганом. Для неформальних ситуацій набагато більша різноманітність забарвлень: для зими варто вибирати більш природні тони — помаранчевий, сливовий, гірчично-жовтий, а для весни та літа можна зупинити вибір на червоному, яскраво-синьому, жовтому кардиганах.

А взагалі вибирайте колір відповідно до вашого настрою на сьогоднішній день, але в межах допустимого дрес-коду.

Кардиган із кашеміру

Завдяки сучасним технологіям, які дозволяють робити кашемір теплим легким і дихаючим, кардигани з цього матеріалу актуальні як для холодної зими, так і для більш теплої пори року. Кашемір отримують з вовни кашемірових гірських кіз, що мешкають лише у північних регіонах Індії, Китаю, Непалу та Пакистану. Натуральний кашемір дуже дорогий матеріал. Він повітропроникний, м'який, дуже добре виглядає, але складний у догляді.

Лляний кардиган

Лляний кардиган - чудовий варіант одягу для спекотного літа. Такий виріб легкий і добре вбирає вологу. Мінусом є те, що така річ швидко меніться, тому сушити вироби з льону краще на відкритому повітрі у розправленому вигляді – тоді вони не матимуть зморшок, до того ж пахнуть свіжістю. Щоб льон менше м'явся, знімати його треба швидко, відразу розправляти і складати. Також слід зазначити, що лляні речі менше забруднюються, їх потрібно рідше прати, що підвищує термін служби. До того ж від шкарпетки та прання, на відміну від бавовняного полотна, льон не жовтіє, а зберігає свіжість та білизну. Також доведено, що носіння лляного одягу попереджає деякі захворювання, тому що льон має рідкісні бактеріологічні властивості – ні грибок, ні бактерії на ньому не вживаються.

Кардиган із бавовни

Кардигани виготовлені з бавовни легкі та прості у догляді. Як усім давно відомо, бавовна - найекологічніша тканина. Вона гіпоалергенна, приємна на дотик, комфортна до тіла, добре вбирає вологу, легко відбілюється, не електризується. Так як бавовняні такані погано гріють, але добре пропускають повітря, бавовняні кардигани добре підходять для прохолодних літніх вечорів. Ще одним важливим плюсом є їхня відносно невисока вартість.

Кардиган із шовку

Шовковий кардиган - універсальний, він підходить для будь-якої пори року. Для зими його властивості хороші здатністю зберігати тепло, при цьому не додаючи об'єму власнику. Для літа - повітропроникністю і високою гігроскопічністю (всі шовкові тканини вбирають вологу, рівну за кількістю половини власної ваги і при цьому дуже швидко сохнуть). Шовк не тягнеться і не дає усадки. Такий виріб гладкий на дотик, добре сидить на тілі та гіпоалергенний. При виробництві кардиганів шовк часто використовується разом із вовною.

Кардигани з вовни

Шерсть є традиційним матеріалом виготовлення кардиганів. Допускається додавання різних синтетичних волокон. Кардигани з вовни ідеально підходять для пізньої осені та для зими, так як вовняна тканина добре зберігає тепло, а в процесі носіння звалюється, і у зв'язку з цим стає ще теплішою, а також вітронепроникною. Вовняні кардигани вимогливі до догляду: температура при пранні не повинна перевищувати 30 градусів, не можна викручувати і терти. Сушити вовняні речі слід на плоскій поверхні далеко від радіаторів опалення та прямих сонячних променів. Прасувати вироби необхідно в режимі вовни або з функцією зволоження. Якщо в процесі носіння деякі ділянки одягу, що зазнають тертя або тиску, стали лисніть, то усунути дефект можна за допомогою відпарювання. Після цього виріб можна почистити щіткою з кухонною сіллю або річковим піском.

 

Кардигани із синтетичних тканин

З синтетичних матеріалів для виготовлення кардиганів застосовують акрил, поліамід, нейлон та віскозу. Такі вироби коштують дешевше, ніж з натуральних тканин, і прості у догляді. Ці матеріали не змінюються, відштовхують вологу, але водночас повітронепроникні.

 

Кардигани оптом і в роздріб